• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkrywanie uroków Włoch z pomocą biura podróży

Co można robić ciekawego w długi weekend?
Długie weekendy to świetne rozwiązanie – w końcu jeśli umiejętnie podejdziemy do tego tematu, możliwe, że będziemy mieli na przykład 6 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są dobre, nie powinny być także być za częste – w dalszym ciągu jesteśmy krajem na dorobku, lecz z pewnością wolne każdemu pracownikowi się należy. Jednak nikt nie powiedział, że musimy koniecznie siedzieć w długi weekend w swoim mieszkaniu, ogrodzie albo na działce. To takie schematyczne… Dużo lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Chociażby wycieczka do Budapesztu, Wiednia czy Barcelony.
Każdego roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane prawie tak szybko jak świeże bułki. To dobrze, w końcu poznawanie innych państw, ludzi, jedzenia, etc. jest niezmiernie interesujące, ale również rozwijające nas. Na zagraniczną wycieczkę można udać się samodzielnie, ew. z grupą bliskich, ale również z biurami podróży. Z pewnością ta druga opcja jest tańsza. Przecież jeśli chcielibyśmy spędzić długi weekend w Neapolu – np., sam transport to spory koszt. Chociaż nie jest to regułą. Wydaje się jednak, że obie opcje mają sporo zalet.
Dla takich osób, które wolałyby jechać samochodem, a na dodatek nie mają zbyt wiele czasu i pieniędzy, polecić można zwiedzanie Polski. W końcu choćby Sandomierz to miejsce, w którym możemy miło spędzić weekend. Bardzo interesujące są również zamki, które pokazują historię Polski. Dla osób, które raczej nie przepadają za tłumami, absolutnie odradzić można wyjazd do Zakopanego. Zakopane to szalenie popularna miejscowość, lecz gdy jest długi weekend, zimowa stolica Polski jest niemal oblężona przez podróżnych – w szczególności warszawiaków.

Categories: Turystyka

Comments are closed.