• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Co robić, aby w naszym kraju było lepiej?

Aktualnie kondycja UE
Choć Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednakże wcale nie jest powiedziane, że nadal nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokoło siebie wiele zamożnych krajów. Nadal UE jest federacją niezmiernie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z chociażby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE jest potęgą. I choć w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to musimy zwrócić uwagę, że to ciągle Chiny nas gonią. Chociaż naturalnie nie można powiedzieć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po złączeniu jesteśmy mniejsi, niż Indie bądź Chiny, a więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednak wielkim minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny oraz inne potęgi gospodarcze – albo aspirujące do ich miana, szybciej nas doganiają. To źle, bo w końcu w interesie naszego kontynentu jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie tak będzie, ale trudno jednoznacznie powiedzieć czy na przykład problem dot. bezrobocia, zwłaszcza wśród młodych, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma duże kłopoty z funkcjonowaniem? Trudno w jednoznaczny sposób rzec…

Categories: Blog

Comments are closed.