• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Największe atuty UE

{Odkrywanie pięknej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Choć generalnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród turystów, niż Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym krajem. W szczególności, że Portugalia jest relatywnie niedroga, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba otwarcie przyznać, że Portugalia ma wiele do zaoferowania. Początkowo warto brać pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa w tym momencie o tym, iż Lizbona jest nawet kilkukrotnie bardziej zamożna, niż pozostałe rejony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, ale jednak daleko mu do zamożności – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby dlatego, iż jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o wspaniałych plażach, które są idealne dla fanów plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miasto Lagos jest rewelacyjnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko piękne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najpiękniejszych krajów na Starym Kontynencie
Naprawdę wiele osób nawet twierdzi, że Italia to najładniejszy kraj na całym świecie. Trudno generalnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne miasta czy plaże, ale również dały dla nas artystów, przepyszne potrawy czy szybkie samochody. Warto jednak bardziej się skupić na zwiedzaniu Włoch. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z polskich miast codziennie latają samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym oraz Mediolan. I właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku odwiedzić.
Choć akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, a więc najlepszym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie klimatycznym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Świetne są również miejscowości położone w Toskanii. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, lecz także warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby podać wszystkie piękne miejsca. To pokazuje wielkie znaczenie Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem wyczekuje na tenże wspaniały czas którym jest urlop. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy nareszcie nadchodzi ten moment gdy możemy wspólnie z przyjaciółmi wyjechać na wspólny wypoczynek. Obecnie wyborów w tymże aspekcie posiadamy tak dużo, że niełatwo jest wybrać. Warto zaznajomić się dokładnie z propozycjami przeróżnych biur podróży, które mają nierzadko do zaproponowania sporo interesujących lokalizacji w dobrej cenie.
Jeśli tylko posiadamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na odpoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny wówczas bywają znacznie niższe, to liczba wczasowiczów w najpopularniejszych kurortach jest również mniej frustrująca. Decydując się na cel naszej podróży pamiętajmy także aby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak morze czy dobry hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wspaniałą pogodę i ciekawe miejsca do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tego państwa, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta wielką historią, którą każdy powinien znać. Wybierając się na wycieczkę do Grecji można być pewnym, że nie dosięgnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas wieloma wspaniałymi zabytkami i legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemal prawdziwy raj. W końcu to wspaniałe państwo, w którym nieustannie świeci słońce, zarobki są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, iż Australia jest takim miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu ludzi. Jeżeli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż wyjazd do Australii to duży wydatek. To w końcu kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, a więc same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeżeli naprawdę się postaramy, zapewne uda się nam zwiedzić Australię. Należy najzwyczajniej w świecie ustalić dla siebie cel!
A należy jasno przyznać, że Australia ma do zaoferowania dla turystów wiele atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeżeli pod uwagę się weźmie zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje bardzo dużo zabytków, np. słynną Operę, lecz również dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – miasto, gdzie jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, że większość Australijczyków mieszka w dużych miastach na wschodzie – choć jest także spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem na świecie, który może każdemu z nas zaoferować całe mnóstwo niesamowitych widoków oraz pozostałych atrakcji tego typu. Z drugiej jednak strony nadal jest ona stosunkowo mało doceniona przez turystów ze świata – europejczycy znacznie bardziej wybierają nieco bardziej egzotyczne miejsca, co jednak jest sporym błędem.
Turystyka stoi obecnie w Kanadzie na bardzo wysokim poziomie, zatem dosłownie każdy z nas znajdzie w tym kraju coś idealnego właśnie dla siebie. Jak już powiedzieliśmy, jest to kraj posiadający przede wszystkim wspaniałe środowisko naturalne; możemy tutaj znaleźć wszystko, od pięknych łańcuchów górskich aż po słynne jeziora. Także i w kwestii kultury jest to niesamowicie wręcz fascynujący kraj, bowiem aktualnie jest on mieszaniną kultury brytyjskiej i francuskiej z domieszką mieszkających tu od wieków Indian oraz imigrantów z całego świata – najsłynniejsze kanadyjskie miasta z pewnością mogą zachwycić nawet najbardziej wymagające osoby.
Jak zatem widać, Kanada na pewno jest krajem do którego warto się wybrać. Naprawdę warto nieco bliżej się nią zainteresować, ponieważ dosłownie każdemu z nas będzie ona mogła zaoferować bardzo wiele rewelacyjnych rzeczy!

1. Znajdź tutaj

2. Otwórz link

3. Przejdź dalej

4. Odwiedź stronę

5. Przejrzyj

Categories: Turystyka

Comments are closed.